Madonna hledá milence s citovým zraněním

27. 08. 2007 20:25:15
Že Madonna hledá milence s citovým zraněním, se domnívá spisovatel Andrew Morton, autor Madonniny biografie. Při psaní knihy a hledání spojitostí v Madonnině životě si totiž všiml, že všichni Madonnini milenci byli nějakým způsobem "postižení" - jednalo se o narkomany, bisexuály, alkoholiky a nakonec silného dyslektika. Morton dedukuje, že to souvisí s Madonniným životním traumatem - v pěti letech jí zemřela matka - proto přistupuje ke svým milencům s mateřskou péčí. Proto se tak lehce zamiluje a lehce své amanty střídá, jako by neuměla prožít lásku hlouběji.
www.knihy-columbus.czwww.knihy-columbus.cz

Svou teorii rozšiřuje Morton ještě dál: "Madonna používá sex jako formu lásky. Proč? Jednou dala svou lásku někomu, komu plně důvěřovala, a ta osoba odešla z jejího života." To způsobilo neukojitelnou potřebu chvály a ocenění, touhu po lásce, ale zároveň strach z citového závazku. Pravdou zůstává, že po smrti své matky se Madonna urputně snažila o pozornost svého otce. Chtěla vyniknout mezi svými pěti sourozenci, utrhnout pro sebe kus lásky. Nejprve snaživě pomáhala s mladšími sourozenci a když v osmi letech dostala nechtěnou macechu, začala vzdorovat a "zlobit". Již ve třinácti letech měla pověst zkažené holky, což podpořila svým školním tanečním vystoupením, jež zakončila odhozením svršků. Od té doby se snažila o upoutání pozornosti pořád. Stále se snažila něčím šokovat. Často ve společnosti - když se jednalo o její vytoužený kariérový postup - říhala nebo se vyjadřovala vulgárně. Nedělalo jí problémy pózovat nahá (čímž si přivydělávala v chudých časech), nezastavila se před natáčením dokumentu "S Madonnou v posteli", napsala knihu "Sex." Šokovat, to je její druhá přirozenost. A ta první? Ctižádost.

Madonna ztělesňuje "americký sen". Svou nezměrnou pílí a úsilím, svou obrovskou sebekázní a nezměrnou touhou "stát se slavnou" nakonec dosáhla svého. Vyrostla v rodině italského přistěhovalce, přišla o matku a nedokončila střední školu, ale naučila se tancovat a odešla za svým snem do New Yorku. Sama o sobě říká, že s 35 dolary v kapse, ale její přátelé tvrdí, že si "na výlet" urputně šetřila. Dokonce si část úspor, konkrétně 50 dolarů, vydělala na svém prvním pěveckém vystoupení v kostele, což nyní může působit jako znamení osudu. Madonna totiž odešla do New Yorku tančit, ne zpívat. Záhy ovšem zjistila, že v tanci "je mnoho povolaných, ale málo vyvolených" a ani každodenní několikahodinová dřina nemusí přinést úspěch. Jen proto se obrátila k tanci zády a vykročila v ústrety nové kariéře - pěvecké. Začala však tím, že se naučila hrát na kytaru a bicí, ke zpěvu došlo až později. Tanec jí v pěvecké kariéře velmi pomáhal, trénovala svá vystoupení k dokonalosti - a kromě toho si také sama vymýšlela texty. Zpátky k jejímu úsilí. Kromě toho, že pracovala sama na sobě, pracovala i ve svůj prospěch. Když jí vyšla první deska, rozdávala na ulici letáčky, nutila známé DJe, aby hráli její hit v klubu. Telefonovala, zvala významné a nenechala se jen tak odbýt, pilovala a pilovala... Vydobyla si každou píď svého úspěchu.

A když to přišlo? Prvotní nadšení samozřejmě následovalo i rozčarování. Schovávání se před novináři, smiřování se s pomluvami, odhalováním nechtěného, hořkým polykáním tvrdé kritiky. Pod tvrdou slupkou se objevuje zranitelná osůbka. Dívka, která pláče, že jí ubližují a nechápou, dívka, která má strach z rakoviny, trpí ztrátou přátel, kteří zemřeli na AIDS, žena, která si nedokáže udržet žádný vztah, která lituje, že několikrát podstoupila interrupci, protože dala přednost kariéře před dítětem:. "Vždycky litujete, pokud musíte udělat taková rozhodnutí, ale musíte se podívat na svůj životní styl a zeptat se: Jsem skutečně v životním období, kdy mohu věnovat spoustu času tomu, abych byla tak dobrým rodičem, jakým chci být?"

A vida. Nakonec se dobrým rodičem skutečně stala. Pečlivě se stará o své dvě pokřtěné děti, vdala se v kostele a žije spořádaným životem ve Velké Británii. Studuje kabalu a cvičí jógu. Poprvé v životě přestala bojovat s časem. Neuvěřitelná proměna! Že by ve čtyřicítce konečně dospěla? Možná. A možná se jen smířila se svými démony. Sama sebe komentuje: "Mám pocit, jako bych pomalu odhalovala svou skutečnou podstatu. Jako bych se přibližovala k jádru toho, kým skutečně jsem."

A přesto se stále něco šušká... třeba že jí to s manželem neklape. Třeba že je "soucitnou kapitalistkou". Proč takový výraz? Kvůli její opatrné šetrnosti, pokud se jedná o útratu v restauraci. ("Nemám ani vindru.") Ale pak věnuje 5 milonů dolarů na AIDS. Obává se prý toho, aby s ní lidé nepřátelili jen kvůli penězům. Nezdá se to alespoň trochu pochopitelné, jestliže se její majetek odhaduje na 300 - 600 miliónů dolarů? Nebo že by se s tou útratou v restauraci jednalo o starý zvyk? V době, kdy Madonna žila jen touhou po úspěchu, se tímto způsobem přiživovala na druhých.

Kromě podobných zajímavostí z Madonnina života se v knize dozvíte také spoustu faktů, jak z jejího soukromí, tak z natáčení, nahrávání a zpívání. Jen pro zajímavost na konec (něco, co mělo stát na začátku): Madonna Louise Veronica Ciccone se narodila 16. srpna 1958 ve znamení Lva. Znamení jako by jí dodávalo ctižádost, mystické jméno jako by ji směřovalo k víře a pochopení.


Článek vyšel na: www.webmagazin.cz

 

Autor: Renata Šindelářová | pondělí 27.8.2007 20:25 | karma článku: 10.45 | přečteno: 1090x

Další články blogera

Renata Šindelářová

Obdivuhodný ptačí svět

Víte, jak jsou ptáci inteligentní? Že mají sociální vazby, používají jednoduché nástroje, dokážou vyřešit hlavolam či hrát pexeso? Víte, že mnoho druhů ptáků v posledních letech vymírá?

9.2.2019 v 15:25 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 281 | Diskuse

Renata Šindelářová

Knihy mezi nebem a zemí

Pokud máte rádi knihy, které vás kromě vlastního příběhu donutí k zamyšlení; pokud se zajímáte o věci mezi nebem a zemí, možná vás potěší pár tipů na beletrii tohoto druhu. Některé již určitě znáte...

2.2.2019 v 15:07 | Karma článku: 7.18 | Přečteno: 226 | Diskuse

Renata Šindelářová

Stejně se to sežere

Nejdřív naši andílci ztvrdli na kámen. Chtěly jsme je s dcerou ozdobit (pokorně se omlouvám slovesu ozdobit) bílou polevou – a teď už nevypadají ani jako andílci...

17.12.2018 v 9:22 | Karma článku: 16.89 | Přečteno: 415 | Diskuse

Renata Šindelářová

Shodit ze sebe společenskou obludu

Jak? Jsou různé způsoby, jak to udělat. Můžeme třeba chodit do kostela nebo chytat ryby. Nebo tančit...

17.9.2018 v 19:42 | Karma článku: 8.73 | Přečteno: 253 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Ladislav Větvička

Po socialismu internacionalnim a nacionalnim žijeme v socialismu multinacionalnim...

Koncem loňskeho roku jsem stravil přijemne chvile ve společnosti Martiny Kocianove a vysledkem našeho žvatlani je nasledujici rozhovor pro jeji pořad "Kupředu zpatky do minulosti".

22.2.2019 v 11:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Pavel Bacík

Co je smyslem života?

Touto otázkou si láme hlavu mnoho mudrců, filozofů i obyčejných lidí. Pro pochopení podstaty je možná potřeba si otázku položit trochu jinak, třeba ..........

22.2.2019 v 11:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Marika Novotná

Rozlišujete vnitřní a vnější krásu?

Je důležité vědět jakými lidmi se obklopujeme. Zda-li jsou to lidé tací, kteří dají pouze na první dojem, nebo chtějí vědět co je v člověku samotném. S touto otázkou se setkávám já osobně víceméně denně.

22.2.2019 v 10:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 42 | Diskuse

Libor Chrášťanský

Kdo chce pracovat, tak napravo!

Ve výrobní firmě právě probíhá výběrové řízení na operátory výroby a další pracovní potenciál. Dvacet pozvaných zájemců sedí ve školící místnosti firmy. Přichází tři firemní zástupci, pro tuto záležitost určení.

22.2.2019 v 10:07 | Karma článku: 14.69 | Přečteno: 311 | Diskuse

Michael Laitman

Zánik velké evropské civilizace, č. 1

Evropa prožívá obtížné období: ekonomickou krizi, problém uprchlíků, šíření islámu, oživení fašismu a nacismu – celé toto klubko problémů se odvíjí velkou rychlostí.

22.2.2019 v 8:15 | Karma článku: 16.77 | Přečteno: 709 | Diskuse
Počet článků 53 Celková karma 12.71 Průměrná čtenost 770

Tvůrčí psaní, fotografování, meditace, sport a humor, to jsou atomy mého těla. Mé knihy najdete na: www.literarnistrom.cz.

Najdete na iDNES.cz