Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Madonna hledá milence s citovým zraněním

27. 08. 2007 20:25:15
Že Madonna hledá milence s citovým zraněním, se domnívá spisovatel Andrew Morton, autor Madonniny biografie. Při psaní knihy a hledání spojitostí v Madonnině životě si totiž všiml, že všichni Madonnini milenci byli nějakým způsobem "postižení" - jednalo se o narkomany, bisexuály, alkoholiky a nakonec silného dyslektika. Morton dedukuje, že to souvisí s Madonniným životním traumatem - v pěti letech jí zemřela matka - proto přistupuje ke svým milencům s mateřskou péčí. Proto se tak lehce zamiluje a lehce své amanty střídá, jako by neuměla prožít lásku hlouběji.
www.knihy-columbus.czwww.knihy-columbus.cz

Svou teorii rozšiřuje Morton ještě dál: "Madonna používá sex jako formu lásky. Proč? Jednou dala svou lásku někomu, komu plně důvěřovala, a ta osoba odešla z jejího života." To způsobilo neukojitelnou potřebu chvály a ocenění, touhu po lásce, ale zároveň strach z citového závazku. Pravdou zůstává, že po smrti své matky se Madonna urputně snažila o pozornost svého otce. Chtěla vyniknout mezi svými pěti sourozenci, utrhnout pro sebe kus lásky. Nejprve snaživě pomáhala s mladšími sourozenci a když v osmi letech dostala nechtěnou macechu, začala vzdorovat a "zlobit". Již ve třinácti letech měla pověst zkažené holky, což podpořila svým školním tanečním vystoupením, jež zakončila odhozením svršků. Od té doby se snažila o upoutání pozornosti pořád. Stále se snažila něčím šokovat. Často ve společnosti - když se jednalo o její vytoužený kariérový postup - říhala nebo se vyjadřovala vulgárně. Nedělalo jí problémy pózovat nahá (čímž si přivydělávala v chudých časech), nezastavila se před natáčením dokumentu "S Madonnou v posteli", napsala knihu "Sex." Šokovat, to je její druhá přirozenost. A ta první? Ctižádost.

Madonna ztělesňuje "americký sen". Svou nezměrnou pílí a úsilím, svou obrovskou sebekázní a nezměrnou touhou "stát se slavnou" nakonec dosáhla svého. Vyrostla v rodině italského přistěhovalce, přišla o matku a nedokončila střední školu, ale naučila se tancovat a odešla za svým snem do New Yorku. Sama o sobě říká, že s 35 dolary v kapse, ale její přátelé tvrdí, že si "na výlet" urputně šetřila. Dokonce si část úspor, konkrétně 50 dolarů, vydělala na svém prvním pěveckém vystoupení v kostele, což nyní může působit jako znamení osudu. Madonna totiž odešla do New Yorku tančit, ne zpívat. Záhy ovšem zjistila, že v tanci "je mnoho povolaných, ale málo vyvolených" a ani každodenní několikahodinová dřina nemusí přinést úspěch. Jen proto se obrátila k tanci zády a vykročila v ústrety nové kariéře - pěvecké. Začala však tím, že se naučila hrát na kytaru a bicí, ke zpěvu došlo až později. Tanec jí v pěvecké kariéře velmi pomáhal, trénovala svá vystoupení k dokonalosti - a kromě toho si také sama vymýšlela texty. Zpátky k jejímu úsilí. Kromě toho, že pracovala sama na sobě, pracovala i ve svůj prospěch. Když jí vyšla první deska, rozdávala na ulici letáčky, nutila známé DJe, aby hráli její hit v klubu. Telefonovala, zvala významné a nenechala se jen tak odbýt, pilovala a pilovala... Vydobyla si každou píď svého úspěchu.

A když to přišlo? Prvotní nadšení samozřejmě následovalo i rozčarování. Schovávání se před novináři, smiřování se s pomluvami, odhalováním nechtěného, hořkým polykáním tvrdé kritiky. Pod tvrdou slupkou se objevuje zranitelná osůbka. Dívka, která pláče, že jí ubližují a nechápou, dívka, která má strach z rakoviny, trpí ztrátou přátel, kteří zemřeli na AIDS, žena, která si nedokáže udržet žádný vztah, která lituje, že několikrát podstoupila interrupci, protože dala přednost kariéře před dítětem:. "Vždycky litujete, pokud musíte udělat taková rozhodnutí, ale musíte se podívat na svůj životní styl a zeptat se: Jsem skutečně v životním období, kdy mohu věnovat spoustu času tomu, abych byla tak dobrým rodičem, jakým chci být?"

A vida. Nakonec se dobrým rodičem skutečně stala. Pečlivě se stará o své dvě pokřtěné děti, vdala se v kostele a žije spořádaným životem ve Velké Británii. Studuje kabalu a cvičí jógu. Poprvé v životě přestala bojovat s časem. Neuvěřitelná proměna! Že by ve čtyřicítce konečně dospěla? Možná. A možná se jen smířila se svými démony. Sama sebe komentuje: "Mám pocit, jako bych pomalu odhalovala svou skutečnou podstatu. Jako bych se přibližovala k jádru toho, kým skutečně jsem."

A přesto se stále něco šušká... třeba že jí to s manželem neklape. Třeba že je "soucitnou kapitalistkou". Proč takový výraz? Kvůli její opatrné šetrnosti, pokud se jedná o útratu v restauraci. ("Nemám ani vindru.") Ale pak věnuje 5 milonů dolarů na AIDS. Obává se prý toho, aby s ní lidé nepřátelili jen kvůli penězům. Nezdá se to alespoň trochu pochopitelné, jestliže se její majetek odhaduje na 300 - 600 miliónů dolarů? Nebo že by se s tou útratou v restauraci jednalo o starý zvyk? V době, kdy Madonna žila jen touhou po úspěchu, se tímto způsobem přiživovala na druhých.

Kromě podobných zajímavostí z Madonnina života se v knize dozvíte také spoustu faktů, jak z jejího soukromí, tak z natáčení, nahrávání a zpívání. Jen pro zajímavost na konec (něco, co mělo stát na začátku): Madonna Louise Veronica Ciccone se narodila 16. srpna 1958 ve znamení Lva. Znamení jako by jí dodávalo ctižádost, mystické jméno jako by ji směřovalo k víře a pochopení.


Článek vyšel na: www.webmagazin.cz

 

Autor: Renata Šindelářová | pondělí 27.8.2007 20:25 | karma článku: 10.45 | přečteno: 1089x


Další články blogera

Renata Šindelářová

Shodit ze sebe společenskou obludu

Jak? Jsou různé způsoby, jak to udělat. Můžeme třeba chodit do kostela nebo chytat ryby. Nebo tančit...

17.9.2018 v 19:42 | Karma článku: 6.75 | Přečteno: 215 | Diskuse

Renata Šindelářová

Netrubte, troubové!

Proč bůh vymyslel klakson? Nejspíš proto aby troubové v autech na sebe mohli upozorňovat. Pořád někdo tak strašně spěchá!

11.8.2018 v 14:40 | Karma článku: 19.28 | Přečteno: 594 | Diskuse

Renata Šindelářová

Expozice in vivo

Prý když se chcete zbavit nějaké fobie, jedna z metod, jak s ní zamávat, je úmyslně se vystavit právě té situaci, které se tak obáváte. Expozice in vivo, nazývají to odborníci. Tak jsem si to tedy na vlastní kůži vyzkoušela.

10.7.2018 v 17:12 | Karma článku: 7.65 | Přečteno: 178 | Diskuse

Renata Šindelářová

Fuerteventurské pobřeží

Dlouhé písčité pláže, zářící slunce a neustále funící vítr, to je typická Fuerteventura. V květnu nádherně poloprázdná, i když o to chladnější. Nevadí, na výlet kolem pobřeží nám alespoň zapózují i mraky.

19.6.2018 v 17:31 | Karma článku: 10.68 | Přečteno: 324 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jindřich Jašík

O kolotoči partnerských vztahů

Asi to zná téměř každý. Z milovaného člověka se stanou ..., tak ho vyměníme a ono se to opakuje. Pro jednoho záhada, pro druhého jen potvrzení toho, že všichni opačného pohlaví jsou stejní. No, možná...

21.9.2018 v 22:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Irena Aghová

Může houpací kůň skočit přes Taxisův příkop?

Provokativní otázka, že? A přitom jde o život. Učíme se proto, abychom dospěli k pravdě, nebo je pravda obsažena v knihách, z kterých se učíme? Úvahy nad vzdělaností.

21.9.2018 v 18:53 | Karma článku: 7.33 | Přečteno: 187 | Diskuse

ján sliacky

Německé potraviny v potížích?

Německá kvalita na nás "bliká" téměř z každého "rohu". Někteří z nás, bydlící v pohraničí si do Německa jezdí nakupovat jejich potravinovou kvalitu. Ale... Je tam vlastne proč jezdit?

21.9.2018 v 17:53 | Karma článku: 15.95 | Přečteno: 616 |

Miroslav Nigrin

Tahle země je ještě stále naše, ale...

A mám z toho radost, přestože mně trápí někteří politici, kteří se jako jejich komunističtí předchůdci v dobách minulých nekriticky shlíželi v SSSR, oni to dělají na druhou stranu a vůbec jim nečiní problém,

21.9.2018 v 14:33 | Karma článku: 35.89 | Přečteno: 874 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Stádo hlupáků

Ilustrovaný podčárník aneb zamyšlení nad některými jevy v životě pozemšťanů a vztahy, které se jich nějakým způsobem týkají.

21.9.2018 v 13:30 | Karma článku: 10.63 | Přečteno: 452 | Diskuse
Počet článků 50 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 791

Tvůrčí psaní, fotografování, meditace, sport a humor, to jsou atomy mého těla. Bity svého webu shromažďuji na www.literarnistrom.cz, ev. na oblíbeném ksichtovníku.

Najdete na iDNES.cz